Як покращити настрій за допомогою корекції харчування та звичок: короткий провідник
“Як у вас справи?” Це питання ми чуємо практично щодня, і якщо вірити статистиці, справи та настрій у багатьох не дуже. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я частота звернень по допомогу до фахівців з психічного здоров’я зростає.1, 2 Але є й хороші новини: емоційний стан можна покращити, просто впровадивши у своє життя низку повсякденних звичок:
Скоротіть рівень стресу та навчитеся справлятися з ним. Цілком позбутися стресу неможливо, але його цілком реально контролювати, встановлюючи чіткі межі, виділяючи час для власних бажань, звертаючись за допомогою при необхідності і використовуючи такі ритуали, як ведення щоденника, медитації та дихальні практики.
- Фізичні вправи та активність. Рухова активність сприяє покращенню настрою, у тому числі зниженню рівня гормонів стресу, виробленню ендорфінів, поліпшенню сну та травлення.3 Не обов’язково ходити до спортзалу – танці, прогулянки та ігри з дітьми теж зараховуються. Головне, щоб щоденна фізична активність завжди була насолодою.
- Подбайте про повноцінний сон. Сон – це воістину основа нашого здоров’я, тому що саме уві сні наш організм очищується, відновлюється та зцілюється. Дослідження, проведене у 2021 році, виявило зв’язок між сном та емоційним станом. Вся справа у роботі глімфатичної системи, яка дуже активна під час сну. Вона виводить метаболічні відходи з мозку через обмін рідин.4
- Прогулянки на природі та сонячні ванни. Денне світло допомагає регулювати біоритми, що сприяє поліпшенню сну та настрою за рахунок підвищення рівня серотоніну. Сонячні промені також є джерелом вітаміну D, а вилазки на природу ще більше підвищують рівень серотоніну.5
- Спілкування та підтримка. Спілкування – одна з основних потреб людини, і в наш технологічний вік її дедалі менше. Наявність підтримуючого оточення, в якому ви відчуваєте свою значимість, може знизити рівень тривожності та депресії.6 Займайтеся спортом, волонтерством чи іншими видами групової діяльності, щоб покращити свій емоційний стан.
- Дотримуйтесь здорового харчування. Харчування з цільних продуктів з низьким вмістом цукру та високим вмістом білка, корисних жирів та складних вуглеводів забезпечує наш організм необхідними амінокислотами, жирами та поживними речовинами, які сприяють виробленню гормонів та нейромедіаторів, що регулюють настрій.
- Приймайте нутрієнти за потреби. Іноді нам потрібна додаткова підтримка, і саме тут харчові добавки можуть відігравати важливу роль, допомагаючи організму отримати необхідні поживні речовини для покращення емоційного стану. Найбільш ефективним методом прийому дієтичних добавок з метою покращення настрою є синергетичний підхід, що враховує безліч взаємозалежних факторів. Наведемо кілька прикладів:
- Мультивітаміни: Високоякісні мультивітамінні комплекси забезпечують надходження багатьох поживних речовин, які необхідні для підтримки синтезу нейромедіаторів, зокрема, таких як цинк і вітаміни групи В.
- Омега-3 жирні кислоти: Омега-3 жирні кислоти називають незамінними жирними кислотами, оскільки вони життєво необхідні для організму, але не синтезуються ним. В результаті спостережних та епідеміологічних досліджень високий рівень ЕПК-жирних кислот у плазмі крові впливав на гарний настрій. 7, 8
- Магній: Магній відіграє важливу системну роль. В одному з перехресних досліджень за участю 210 людей похилого віку оптимальне споживання магнію асоціювалося з позитивним настроєм.9
- Пробіотики: Здоров’я кишечника відіграє важливу роль у підтримці психічного здоров’я. Пробіотики сприяють підтримці здорової кишкової мікрофлори та цілісності кишечника.10, 11
- Куркумін: Антиоксидантні та імуномодулюючі властивості куркуміну впливають на емоційний стан, здатність до розслаблення та роботу нервової системи.12, 13
- Вітаміни групи В: Фолієва кислота, вітамін B6 і вітамін B12 сприяють метилюванню, зміцненню нервової системи та виробленню клітинної енергії. Фолієва кислота відіграє важливу роль у підтримці емоційного балансу.
- L-теанін: L-теанін – активний компонент зеленого чаю, що сприяє розслабленню, не викликаючи відчуття сонливості.16
Забезпечення гарного настрою та стійкості до стресу – найважливіша складова здоров’я. Необхідно оцінювати рівень стресу в контексті загальної картини, щоб своєчасно звернутися до фахівця та вжити необхідних заходів.
Компанія Pure Encapsulations® виробляє дієтичні добавки, які допоможуть підтримати емоційний стан, та пропонує науково-обґрунтовані рішення для задоволення потреб кожної людини.
Ознайомитися з повним асортиментом продуктів можна, перейшовши за посиланням.
ЛІТЕРАТУРА
- Kessler RC, et al. World Psych. 2007;6(3):168-176.
- Key Substance Use and Mental Health Indicators in the United States: Results from the 2015 National Survey on Drug Use and Health. Rockville, MD: Center for Behavioral Health Statistics and Quality. 2016.
- Cooney, GM, Dwan K, Mead G. JAMA. 2014 Jun 18;311(23):2432-3
- Yan T, et al. Front Psychiatry. 2021; 12: 658340.
- Bum-Jin Park, et al. Int J Environ Res Public Health. 2020 Jun; 17(12): 4348.
- Schaefer S, et al. PLoS One. 2013; 8(11): e80329.
- Féart C, et. al. Am J Clin Nutr. 2008 May;87(5):1156-62.
- Samieri C, et. al. Am J Clin Nutr. 2008 Sep;88(3):714-21.
- Barragán-Rodríguez L, et al. Magnes Res. 2008 Dec;21(4):218-23.
- Arseneault-Bréard J, et al. Br J Nutr. 2012 Jun;107(12):1793-9.
- Rao AV, et al. Gut Patho. 2009 Mar 19;1(1):6.
- Braidy N, et al. FEBS J. 2010 Jan;277(2):368-82.
- Bhutani MK, et al. Pharmacol Biochem Behav. 2009 Mar;92(1):39-43.
- Menon V, et al. Indian J Psychol Med. 2020 Jan-Feb; 42(1): 11–21.
- Young L, et al. Nutrients. 2019 Sep; 11(9): 2232.
- Juneja LR, et al. Trends in Food Science & Technology.1999. 10; 199-204.
Назад